Významný týden

19. srpna 2009 v 11:50
Středa
Dnes přišla ta chvíle, která dřív nebo později přijít musela: Je středa, měl by vyjít Středník - a já mám pocit, že v mém životě se za uplynulý týden neudálo nic natolik významného, abych o tom mohl napsat blog. Tvůrčí krize - znáte to.

Přitom je to nesmysl, protože každý den se něco děje. A nejenže se každý den něco děje, ale také se každý den děje něco významného. Od poslední středy jsem se sedmkrát probudil ve vlastní měkké posteli, osprchoval se v teplé (pitné!) vodě a posnídal něco jiného než placku z vody a mouky. Třetina lidí na světě by byla vděčná třeba jen za to poslední.

Po bytě tou dobou tiše našlapovala moje žena, která se mnou žije už 19 let a i tenhle týden se mnou vydržela. Copak tohle není významné? Polovině uzavřených sňatků se to nepodaří. V dětském pokoji zatím klidně oddychovali moji synové. Oba jsou zdraví, ani jeden není závislý na drogách, nekouří, není obětí šikany a nemá kázeňské problémy. Statisticky to v podstatě není možné. Ale je to tak. I uplynulý týden to taky bylo.

Pětkrát jsem za tu dobu byl v práci, která mě baví a kde dostávám plat. Nejsem obětí mobingu, firma, kde pracuju, není v konkursu a každý z těch pěti dní za mě platila sociální a zdravotní pojištění. Je to tak bezvýznamné, že to nestojí za zmínku?

Jo a v pondělí mě můj kamarád lékař pozval na pivo. Kdyby byl hepatolog, možná by mě lákal na čaj, ale jako patolog necítí za má játra takovou odpovědnost. Seděli jsme na zahrádce U Mikeše a dívali se, jak končí léto. Možná se vám to v těch 30 °C nezdá, ale ono opravdu končí. Ráno to poznáte na mlze, co se válí nad posekanými poli, a večer na slunci, červeném jako unavený běžec.

V restaurační zahrádce to poznáte podle listu, co se jakoby mimochodem snese na stůl. Jen jeden. Lehce přistane na desce, skoro si toho nevšimnete. Nepřítomně ho shrnete rukou, ale v polovině tohoto pohybu vám to dojde - spadl list! Žlutý, lehce pokroucený - bezvýznamná událost v bezvýznamné vteřině. A přitom to byl možná první krok, kterým se ze zahrádky U Mikeše vydal čas z léta do podzimu.

Prožil jsem další neuvěřitelný týden plný významných událostí! A vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rucuk rucuk | E-mail | 19. srpna 2009 v 13:58 | Reagovat

Petře, uvědomujete si, že jste vlastně šťastný člověk. Máte takový obyčejný, vším tím, co jste jmenoval jako negativa , nezatížený život. Co by leckdo za něj dal. Také si říkám, že přes všechno, co člověka někdy  mrzí, jsme také podobně šťastní. Žijeme spolu už tak dlouho, syny máme, jejich rodiny jsou normální, mají se všichni rádi, co si více přát? Aby to alespoň co nejdéle vydrželo. Zdravím.

Jen mimochodem - pište, když máte inspiraci, nemusí to být jen jednou týdně. V tomto případě nemusíte být závislý na termínu, ale nápadu O)))))

2 caracola caracola | 19. srpna 2009 v 14:33 | Reagovat

Není nad to,když člověk může říci v parafrázi na vojenské hlášení : Po celý týden se nic zvláštního nestalo.

3 Teplik Teplik | 19. srpna 2009 v 21:24 | Reagovat

bať bať ...

4 Ella Ella | E-mail | 19. srpna 2009 v 21:49 | Reagovat

Tak je mi nějak líp než před přečtením Vašeho Středníku. Dík :-))))))))))))))

5 Jurášek Jurášek | E-mail | 19. srpna 2009 v 23:14 | Reagovat

Autor:Dobré-kdyby mně někdo hledal odešel sem na Tríbeč ale ve Středu se zase zastavím.Přeji vám pěkný týden plný inspirací.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama