Červen 2011

Kamarádi

29. června 2011 v 8:21
Středa
Na tenhle blog čeká mnoho lidí - počítám, že alespoň dvakrát tolik, než jich čekalo na kterýkoli předchozí. Jsou zvědaví, co napíšu o fotbalovém turnaji žákovských týmů v Hostinném, který proběhl o víkendu a byl poznamenán několika konflikty. Nahlas by to samozřejmě nikdy nepřiznali. Naopak, všichni ti zhrzení chlapáci právě teď pobouřeně volají na svou maminu někam do kuchyně: "No vidíš ho, vola? Já sem tak zvědavej na ty jeho slinty."

Deník - poslední červnový

22. června 2011 v 22:19 | Petr Kukal
Středa
I tentokrát to bude jen deníček, nějak se k těm monotematickým blogům nemůžu zmobilizovat. Ale o víkendu mě čeká větší akce, tak se to snad zlomí. Pro dnešek ovšem zase jen pár průhledů do minulého týdne.

Vzhůru do výloh!

15. června 2011 v 13:39 | Petr Kukal
Středa
"Vezmi si to červený triko, " říká mi žena, když se chystáme ke známým, "svislý proužky zeštíhlujou."
"To je blbost," přu se, "asi před dvěma lety jsem četl, že britští vědci tenhle mýtus spolehlivě vyvrátili. Zeštíhlujou naopak horizontální."
Žena, která vyrostla v zajetí nejhorších předsudků, jaké si v oblasti odívání lze představit (například i ve vyloženě chladných dnech mi dodnes zakazuje nosit do saka flanelku), moderním výzkumům nevěří a jde si mě prohlédnout. Chvíli trvá, než svůj omyl alespoň v duchu uzná.
"Tak jo," říká rezignovaně, "zkus to modrý."

Deník první červnový

8. června 2011 v 22:17 | Petr Kukal
Středa
Dnes je to zase na poslední chvíli, navíc nemám žádné normální téma. Takže jako vždycky v těchhle situacích: Můj milý deníčku...

Město z pohádky

1. června 2011 v 19:50 | Petr Kukal
Středa
Na seminář v Jičíně se těším už pár týdnů - a také už pár týdnů pociťuji lehké napětí. Není to samozřejmě ona paralyzující tréma začátečníků, školím šest let. Ale je to neklid stále natolik silný, aby mi nedovolil podcenit přípravu a zlhostejnět k výsledkům. Až mě opustí i ten, pochopím, že je načase začít se živit něčím jiným. Ale popravdě si myslím, že zatím mi nic takového nehrozí.