Září 2011

Svatováclavský blog

28. září 2011 v 20:16 | Petr Kukal
Středa
Od posledního Středníku uplynuly dva týdny, v jejichž průběhu se stalo moc věcí. Tak moc, že mi mezi nimi nezbyl žádný čas k jejich zapsání. No Bóže, řeknete si, houby zle. Nejsem Iveta Bartošová, abych musel svět nutně informovat o každém hnutí své mysli. Problém ale je, že jen když o svém životě píšu, o něm přemýšlím. Jako bych teprve těmihle zápisy zpětně vtiskoval smysl prožitému času.

Olomouc 2011

14. září 2011 v 22:53 | Petr Kukal
Středa
Vím, že jsem minulý týden sliboval zážitky z večerní školy a někteří na ně možná čekáte. Přesto musím tenhle blog věnovat Olomouci. Ne festivalu AEDUCA 2011, na který jezdím každý rok (a taky o něm každý rok píšu). Ne konferencím, jichž jsem se od pondělka účastnil. Ne závěrům diskusí. Olomouci. Tomu městu, které po sedmi letech pravidelných třídenních pobytů stále nemám ochočené, které si ale pořád víc ochočuje mě.

Zářijový deník

7. září 2011 v 20:23 | Petr Kukal
Středa
Je asi načase, abych si přiznal, že mám problém. Zoufale nezvládám organizaci vlastního času: Stále si nabírám nové aktivity, přestože už ty stávající mě drtí jak mlýnské kameny. Neumím prostě nikomu říct "ne". Takže píšu články, příspěvky na semináře, přípravy na výuku, recenze na knížky, posudky na rukopisy a tak. Na psaní pro radost mi skoro nezbývají síly, natož čas.