Říjen 2011

Svíčka pro Františka

26. října 2011 v 0:21 | Petr Kukal
Středa
Po týdnech lehkých komentářů každodennosti věnuji dnešní Středník tématu, které většinu stálých návštěvníků patrně zklame. Mnohý z nich mi dokonce doporučí, abych se držel deníčků, které mi tu získaly popularitu, a nehazardoval s přízní své skromné čtenářské obce. Každému takovému ale budu muset říct slovy Písma: Jdi m z očí, Satane. Pohoršením jsi mi, neboť nemáš na zřeteli věci Boží, nýbrž věci lidské. Koho jsem tímto úvodem už dostatečně otrávil, může se ctí odejít zde.

Deník - kolikátý už?

19. října 2011 v 22:08 | Petr Kukal
Středa
Víte co? Od příště si zkusím psát Středník průběžně, každý den odstavec nebo dva. Tohle je vážně příliš velký adrenalin. Na druhou stranu je to aspoň trochu spojité. Jaká koláž by asi vznikla z textů psaných pokaždé v jiné náladě a za jiných okolností? To se konec konců uvidí. Dnes ještě jednu rychlou bublaninu, spatlanou na první dobrou.

Říjnový deník

12. října 2011 v 22:08 | Petr Kukal
Středa
Zas jen deník, přátelé. Bude to krátké a rychlé. Jako letní bouřka. Jako první milování. Jako život.

50 minut

5. října 2011 v 23:52 | Petr Kukal
Středa
Tak tohle je vážně hardcore. Už jsem skoro spal, když mi přes mobil přišel e-mail od jedné V.I.P. čtenářky s laskavým, nevtíravým, ale tím větší výčitky vyvolávajícím dotazem po novém Středníku. Mátožně jsem se dopotácel do kuchyně, vytáhl laptop, uvařil si šesté kafe tohoto dne a otevřel nový soubor. Mohu proto také místopřísežně prohlásit, že absolutní prázdnotu nepředstavuje ani v laboratorních podmínkách nastolené vakuum, tím méně mrazivá nicota stále se rozpínajícího vesmíru, jak se dětem léta tvrdí ve školách. Věřte mi, že neexistuje nic prázdnějšího než prázdná wordovská stránka 50 minut před definitivním koncem středy.