Listopad 2011

První týden adventu

30. listopadu 2011 v 0:04 | Petr Kukal
Středa
Jsem sám doma, žena je na večírku. Takhle jsem dopadl - sedím tu o suchém chlebu, suchém salámu a suchém Martiny, zatímco moje zákonná manželka se někde baví. Navíc s muži, tím jsem si jistý. Srší úsměvy, chrlí komplimenty, každého nově příchozího vítá. Předvánoční večírek pro zákazníky jejich firmy - znáte to. O půlnoci přijede úplně vyřízená, úplně umluvená a úplně střízlivá. A já abych se tu opíjel za ni. Nesu to ale statečně, jsem zvyklý na oběti. Muka si krátím přípravou Středníku.

Dáš mi na čaj?

23. listopadu 2011 v 0:09 | Petr Kukal
Středa
Celou dnešní Ordinaci v růžové zahradě jsem proplakal. No vážně. Mám tak strašnou rýmu, že mi kontinuálně teče nejen z nosu, ale i z očí. Když se navíc pokouším potlačit kýchnutí, vytrysknou mi úplné potoky slz. Ráno se mi to stalo, když do metra hned na druhé stanici přistoupila vetchá stařenka. Půl vteřiny jsem zvažoval, zda riskovat nervový šok, který bych jí hlasitým kýchnutím určitě přivodil, načež jsem ji s pláčem pustil sednout. Mělo to docela dobrou odezvu, hned nato se rozplakaly další tři ženy v romantickém věku. Naopak když jsem propukl v pláč u nás v masně bezprostředně po sdělení, že pikantní slanina už není, tvářili se lidé spíš zaraženě.

Druhý listopadový deník

16. listopadu 2011 v 23:56 | Petr Kukal
Středa
Včera jsem šel spát dneska. No vážně, musel jsem připravit pokračování pravidelné rubriky do jednoho časopisu; když jsem skončil, bylo půl druhé. Vzhledem k tomu, že je jedenáct a já ke Středníku teprve usedám, půjdu dnes spát zítra. To je pro můj organismus rozhodně dobrá zpráva, nerad bych mu narušil zaběhnutý spánkový rytmus. Takže pojďme na to, další deníček je tu.