Leden 2012

Druhý lednový deník

18. ledna 2012 v 23:57 | Petr Kukal
Středa
Je čtvrt na dvanáct. Do konce středy zbývá 45 minut. Za tak krátkou dobu kolikrát nenapíšu ani seznam na nákup; pravděpodobnost, že stihnu napsat Středník, je tedy mizivá. Přesto se do toho pouštím. Z odpovědnosti vůči těm několika pravidelným čtenářům? Z potřeby zachovat elementární kontinuitu textu? Proto, že jsem grafoman? Těžko říct.

Už tě vidím, Bělohrade

11. ledna 2012 v 17:34
Středa
Už to není takové. Dlouho jsem přemýšlel, jak to říct, jak opatrně upozornit na skutečnost, že druhý sborník vzpomínek, portrétů, komentářů, úvah a anekdotických historek "Už tě vidím, Bělohrade" nedosáhl úrovně autorovy prvotiny. Moje nejistota přitom nepramenila z toho, abych se nedotkl autora Eduarda Čeliše - to není žádná slečinka z literární kavárny v Týnské, to je chlápek z Podkrkonoší, který unesl jiné věci. K opatrnosti mě vedla obava, abych ve čtenářích nevyvolal pocit, že ta kniha není dobrá. Protože ona pořád dobrá je.

Nový rok

4. ledna 2012 v 21:28 | Petr Kukal
Středa
Pokud se Vám dnešní Středník bude zdát trochu nesouvislý, je to způsobeno hypoglykemickým šokem, který prodělávám už tři dny. Tato doba se kryje s realizací mého tradičního novoročního předsevzetí, totiž že zhubnu. Stejné předsevzetí, tedy že zhubnu, si dala i moje žena. Do práce mi proto připravuje nízkoenergetické svačiny a večer mi předčítá z příručky Hubneme pohybem tak dlouho, dokud nevyšplhám na rotoped. Spaluju tuky takovým tempem, že po bytě je cítit kouř. Tak tedy trochu zmatený obraz minulého týdne: