Červen 2013

Omluva

29. června 2013 v 19:15 | Petr Kukal
Nedělám to často. Vlastně jsem to asi ještě nikdy neudělal, abych na Středníku vydával dementi. Omluvu. Teď je to ale asi na místě. O co jde:

Literární Vysočina

26. června 2013 v 22:32 | Petr Kukal
Středa
Včera jsem šel spát dneska. Dneska v půl čtvrté ráno. Dělal jsem jazykovou korekturu synovy bakalářky. Každému, kdo zná moje texty, včetně těch knižně vydaných, to jistě přijde absurdní - tolik chyb, překlepů a jiných lapsů nevykazuje žádný jiný autor. Čekám, kdy mě v té věci pelhřimovská agentura Dobrý den zanese do České knihy rekordů.

Vzkazy

19. června 2013 v 16:46 | Petr Kukal
Mám tolik práce, činností, aktivit a zájmů, že vůbec nestíhám mluvit s lidmi. Ne že by mi to chybělo, při nedávném testování GPOP mi v profilu osobnosti naměřili 96% podíl introverze. (Přikládám to tomu, že ve dvou otázkách jsem se uklik; fakt mě nenapadá, co by ta zbývající 4 % mohla znamenat.) Občas to ovšem přináší jistá překvapení. Třeba na posledním rodičáku na gymplu jsem se náhodou dozvěděl, že můj starší syn už tam nechodí. Žena mi pak skutečně potvrdila, že se před třemi lety odstěhoval do Prahy, protože tam studuje vysokou. Popravdě mi přišlo, že jsem ho v poslední době míň vídal.

Nikdy stáří

12. června 2013 v 20:00 | Petr Kukal
Středa
Být stále mlád, to bych si přál, být stále mlád, vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří. Být stále mlád! Forever young - tahle píseň katapultovala ve čtyřiaosmdesátém Alphaville na výsluní popularity. Mládí mělo už tehdy zelenou, a to nejen v socialistickém táboře. A má ji dosud. Forever young. Jen mládí. Nikdy stáří.