Červenec 2013

Boží dar

31. července 2013 v 16:00 | Petr Kukal
Středa
Minulý týden jsem strávil na Božím Daru, v horách se špatnou pověstí. Nemyslím teď na ty roztomilé, téměř nahé kočičky, co se zapomněly na silnici v lesích za Chomutovem, protože jim nikdo neřekl, že raná devadesátá léta už skončila. Narážím na exhalacemi zničené lesy, s jejichž obrazem si Krušné hory všichni stereotypně spojujeme. To už ale dávno není pravda.

Hospody

17. července 2013 v 21:00 | Petr Kukal
Středa
Právě jsem se vrátil z hospody. No co? Mám dovolenou. Když má člověk jako já dovolenou, má právo být v hospodě. Po 84 km na kole. Po 15 km pěší chůze. A po přeplavání pískovny Lhota tam a zpátky. Protože právě tak moje dovolená vypadá. Vy si možná myslíte, že je to populární závod Iron man - Železný muž. Ale to se moc pletete, to je moje dovolená. A ty hospody na trase jsou jejím jediným zpestřením, které mi moje sportovně založená žena dopřeje.

XMÍCHU

10. července 2013 v 0:22 | Petr Kukal
Středa
Ve čtvrtek 4. července vstávám se svátečním pocitem. Nevyvolává ho ve mně ani tak svátek sv. Prokopa, přestože mi sázavský poustevník imponuje. Příjemný neklid se mě zmocňuje v souvislosti s festivalem Šrámkova Sobotka, kde dnes vystupuju v semináři literární kritiky a interpretace textu.