Leden 2014

Poslední lednový deník

29. ledna 2014 v 17:19 | Petr Kukal
Středa
Právě jsem se vrátil z veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeaumus. Byl jsem tam pracovně, ale stejně jsem se mezi všemi těmi studenty cítil strašně nenáležitě. Ani zástupci VOŠ a VŠ si se mnou nevěděli moc rady - rozpačitě mi nabízeli letáky svých škol, prospekty, reklamní předměty. Když jsem se na chvíli zastavil před stánkem jedné z venkovských univerzit, tamní akademička si mě pár vteřin zhnuseně prohlížela, načež sáhla do hromádky suvenýrů a štítivě ke mně natáhla ruku s plochou krabičkou: "Bonbóny?" Třešnička na dortu uplynulého týdne.

TARAPACA

22. ledna 2014 v 23:48 | Petr Kukal
Středa
Mám v sobě sedmičku Trapacy. Nelíbí? Jasně že nelíbí. Proč by mělo? Všichni budou pohoršený. Paní Vlková, co používá čtyři různé nicky, Ruža, které stejně budu už vždycky říkat Růženka, ačkoli vím, že nad jejím "u" správně žádný kroužek být nemá, Láďa, co napsal pět úžasných knížek církevních anekdot a je to můj bratr v Kristu, a tak dále. Všichni se nade mnou pohorší. Neřekl to už někdo přede mnou?

Deník, druhý lednový

15. ledna 2014 v 20:33 | Petr Kukal
Středa
Dnes to bude krátké. Ve 20:15 jdou Cesty domů, které se ženou společně sledujeme. Hynek Kenigr to před časem dal dohromady s Valerií Černou, Juraj se přiznal k podjatosti v případu Bernát a Sváťa Pech teď žije s Daliborem Duškem, co nedávno prodělal svůj coming out. A komu se to nelíbí, ten si taky může trhnout nohou. Jasně že jsem okresní intelektuál a před spaním si čtu akorát Sein und Zeit od Martina Heideggera. Ale taky chodím domů ve čtvrt na sedm a do osmi pokaždé něco píšu. Někdy prostě manžel být musím. Tak to vezmeme fofrem. Minulý týden z rychlíku.

Deník, první lednový

8. ledna 2014 v 0:06 | Petr Kukal
Středa
I kdyby byl život fádní jak šunkofleky, musel bych sem obraz minulého týdne vložit. Aktualizovat blog, jak jsem slíbil. Co už člověk jako já má, než těch pár čtenářů? Růženku, Láďu, mou někdejší studentku Radku. I těch několik Brandýšáků, co mi nemohou přijít na jméno. Povzbudivé komentáře a chladné pohledy přivřených očí, když jdu v sobotu po nákupech. Má pravidelná dávka emocí.

Vánoce 2013

1. ledna 2014 v 20:04 | Petr Kukal
Středa
Je první leden, den bilancí, příslibů a dobrých předsevzetí. Třeba že budu Středník aktualizovat častěji než loni. Že zhubnu. Že budu míň pít. Dnes je ale ještě třeba dojíst zbylé chlebíčky a dopít víno ze včerejší noci, tak s novým životem začnu až zítra. Alespoň k tomu Středníku se ale zmobilizuju. K deníčku z Vánoc. Deníčky jsou to jediné, co mi trochu jde, jak mi citlivě sdělilo asi šest mých věrných čtenářů. Tedy zhruba dvě třetiny z Vás.