Duben 2014

Plzeňské dny

30. dubna 2014 v 23:58 | Petr Kukal
Středa
Do půlnoci zbývá hodina a půl. Jen ten, kdo píše blog, ví, jak je to málo. Přitom dnes by měl být zápis dlouhý, protože musí zahrnout období 14 dnů, které byly na dramatické i banální události docela bohaté. Bude ale krátký. Jednak že mám tu hodinu a půl, jednak proto, že celý byt intenzivně voní, asi jako ropná rafinérie zachvácená rozsáhlým požárem. Zdrojem té vůně jsem já, ale nemohu hazardovat s časem, takže řešit to budu až po psaní. Sprcha neuteče. (Hanka možná jo, ale protentokrát to risknu.)


Špatná znamení

16. dubna 2014 v 13:29 | Petr Kukal
Středa
Prvních 14 dní v nové práci. Těžko se to popisuje, lidi ten pocit rychle zapomenou. Koncentrovaná nejistota, cyklicky se vracející pochybnosti, občas záchvěv nadšení a elánu, který ale rychle vystřídá rezignovaná apatie. Měl jsem jít do školy, říkám si, měl jsem učitelské místo ještě nějaký čas hledat. Ve škole jsem nejistotu nikdy necítil. Protože tam patřím. Všude jinde jsem na návštěvě.


Na minutu

2. dubna 2014 v 23:58 | Petr Kukal
Středa
Do půlnoci zbývá necelá hodina. Za takovou dobu napíšu obvykle nadpis a první odstavec. První odstavec je totiž nejtěžší. Určí náladu textu, jeho styl, rytmus, prostě všechno. Druhý a každý další trvá deset minut. Nebo i míň. Ale první zabere hodinu. Kdyby měl náhodou tenhle blog jen jeden odstavec, je to proto.