Červenec 2014

Kvaziblog

18. července 2014 v 22:36 | Petr Kukal
Blog mimo pořadí
Ve středu nevyšel Středník - počítám, že jste to postřehli. I blogeři mají dovolenou. Já tu svou trávil na jižní Moravě. Kdybych tak bytostně, tak existenciálně nepatřil do Polabí, myslím, že bych patřil právě na Slovácko, Horňácko nebo Podluží. Víno tady roste úplně všude, včetně prasklin v asfaltu cyklostezky.


Skupina uprostřed

9. července 2014 v 18:53 | Petr Kukal
Středa
Potřebuju psát. Někdo potřebuje jet jednou ročně k moři, protože mu to dělá dobře na plíce a na lupénku, někdo si vyplavuje endorfiny při běhu podél řeky a já potřebuju psát. Udělat nějaký delší beletristický text. Jsem už unavený z toho, kolik nenapsaných slov s sebou tahám. Což sem píšu pro případ, že by to četl Viktor Debnár z Institutu umění, co rozděluje literární stipendia.


Deník - první prázdninový

2. července 2014 v 23:18 | Petr Kukal
Středa
Strukturu lidskému životu nevtiskují jednotky cyklického času, ale spíše klíčové body jeho lineárního průběhu. Dobrá věta, ne? Taková chytrá, nepřipadá vám? Mně teda jo. Vždycky se snažím začít nějakou chytrou větou, aby čtenář měl pocit, že čte blog intelektuála. Jestli už to máme za sebou, zkusil bych teď napsat, o co mi jde. Může být?